Dzwoneczek

Większość niemowlaków uwielbia różnego rodzaju grzechotki. Wybór jest ogromny plastikowe, jednokolorowe, wielokolorowe, pluszowe, drewniane, grające, błyszczące, szeleszczące. Są też takie, które można założyć na nóżkę lub rączkę, co zachęca malucha do poznawania funkcji swoich kończyn.

 

CO JEST POTRZEBNE:
  • gumka lub kawałek materiału, opaski
  • dzwoneczek z otworem, przez który będziemy mogli przewlec nitkę
  • nitka
  • igła
  • nożyczki

Gumkę/materiał należy uciąć tak, aby miała średnicę rączki dziecka. Następnie zszywamy opaskę, tak aby powstała gumowa bransoletka. Dobrze, by nie była za ciasna i nie ściskała drobnych rączek malucha. Do bransoletki przyszywamy kilka dzwoneczków. Należy mocno je przyszyć, aby maluch nie mógł ich oderwać od gumki. Opaskę możemy zakładać na nóżki lub rączki dziecka. Może nimi machać, sprawdzając, jak dzwonią. Starszym dzieciom możemy puścić muzykę i pokazać w jaki sposób potrząsać kończynami w takt muzyki.

 

ZABAWA TA ROZWIJA: 

motorykę małą, myślenie przyczynowo-skutkowe, umiejętność lokalizowania dźwięku, koordynację wzrokowo-ruchową, wyobraźnię, wzrok, słuch, czyli stymuluje zmysły, wspomaga naukę symetrii własnego ciała, wspomaga rozwój ruchowy (maluch dąży do sięgnięcia, dotknięcia zabawki)