„Wspólne robienie kanapeczek”

W życiu dziecka bardzo dużą wartością jest czas spędzony z rodzicem. Czas ten jest najważniejszą chwilą w życiu. Może być to wspólna zabawa, spacer, wspólne przygotowanie posiłku, czy wypita razem herbata. Są to bardzo proste czynności, które mogą niesamowicie wzmacniać nasze relacje. 

Przygotowanie wspólnie posiłku owszem zajmuje dużo więcej czasu lecz jest świetnym budowaniem relacji, a także, może być świetną i rozwijającą zabawą. Wspólne przygotowanie herbaty i wypicie jej razem z dzieckiem, bez dotykania telefonu, przy wyłączonym telewizorze, skupieniu się wyłącznie na rozmowie z dzieckiem i cieszeniu się chwilą, pozwala poczuć się dziecku wartościowym, kochanym i potrzebnym. Podobnie jest z przygotowaniem dla siebie nawzajem posiłku, między innymi kanapek, czyli coś banalnego co może być cudowną zabawą. Zabawą pełną humoru, szczęścia, docenienia siebie nawzajem i rozwijającą umiejętności empatii. Wspólne wygłupy i psoty to coś co może poprawić humor całej rodzinie, a dodatkowo może być wspaniałym doświadczeniem wzmacniającym potrzebę bliskości.

To tylko przykłady prostych czynności, do których możemy zaangażować malucha dzięki czemu spędzimy wartościowy czas z dzieckiem. Dodatkowo w takich sytuacjach maluch widzi, iż wspólny czas to źródło radości, miłości i satysfakcji. Każde dziecko potrzebuje bliskich relacji, zwłaszcza z rodzicem. Niestety nigdy nie stworzymy ich bez poświęcania czasu maluchowi. Powinniśmy pamiętać, iż nic nie zastąpi rodzica i czasu spędzonego razem.