Tworzymy muzykę

Dzieci lubią słuchać muzyki, a jeszcze bardziej lubią ją tworzyć. Komponowanie może na początku wymagać wiele cierpliwości ze strony dorosłych, a dźwięki, jakie powstaną, niekoniecznie będą miłe dla ucha. Jednakże układanie ich w melodię sprawia dzieciom ogromną radość. W sklepie możemy spotkać wiele interesujących instrumentów, ale te wykonane w domu z prostych przedmiotów będą równie dobrym źródłem wspaniałej zabawy. Dodatkowo zarejestrowanie tego, co dzieciom udało się stworzyć, daje możliwości kilkukrotnego odsłuchania, a przy okazji wiążę się z dużą dawką radości i śmiechu.

 

CO JEST POTRZEBNE:
  • Instrumenty (mogą być wykonane samodzielnie)
  • Telefon lub tablet z funkcją dyktafonu

Rozkładamy instrumenty i kładziemy obok dyktafon, pokazując dziecku, w jaki sposób może nagrywać i odtwarzać. Na początku sami możemy zaprezentować maluchowi, jak tworzyć muzykę i nagrywać ją na urządzeniem. Po kilku próbach spróbujcie dać dziecku szansę samodzielnego stworzenia i nagrania swojej muzyki.

 
ZABAWA TA ROZWIJA:

wrażliwość na dźwięki, percepcję i uwagę słuchową, motorykę dużą, motorykę małą, cierpliwość, kreatywność, wyobraźnię, wzmacnia relację rodzic-dziecko.