Świecąca kasza

Czy dziecko od razu samodzielnie może tworzyć dzieła sztuki? Najpierw z pewnością będziecie tworzyć je razem. Następnie gdy dziecko podrośnie nauczy się posługiwać kredką, flamastrem, pędzlem, zdobędzie doświadczenie i uświadomi sobie, iż nie wszystko można brać do buzi. Zacznie samo dokonywać coraz to nowych eksperymentów. Dobrze byłoby je w tym wspierać i zachęcać w poznawaniu nowych możliwości i nowych narzędzi.

CO JEST POTRZEBNE: 
  • Kasza manna
  • Przezroczyste pudełko lub większe naczynie żaroodporne
  • Światełka na choinkę lub latarka

Do pudełka wkładamy światełka lub latarkę. Zamykamy je w pojemniku. Na pokrywkę wysypujemy kaszę manną. Zadaniem dziecka jest kreślenie różnorakich rysunków cyfr czy liter. Możemy także, pobawić się w zabawę „Zgadnij co narysowałam?”. Czyli dziecko rysuje, rodzic zgaduje co zostało narysowane i odwrotnie rodzic rysuje, dziecko zgaduje.

ZABAWA TA ROZWIJA: 

motorykę małą, koordynację ręka-oko, doznania sensoryczne, wyobraźnię, kreatywność, jeśli będziemy rysować cyfry bądź litery zabawa rozwijać będzie także umiejętności matematyczne i językowe. Jeśli będziemy bawić się wspólnie z dzieckiem wzmocni nasze relacje.