Poszukiwanie przygód szczególnie w dniu, w którym zupełnie nic się nie dzieje może być czymś fascynującym dla dziecka. Wszystko co musicie zrobić to wyjść na zewnątrz i znaleźć patyk. Patyk może stać się wszystkim – czarodziejską różdżką, pistoletem, mieczem do zaciętej walki z potworami, narzędziem, które może wytropić tajemnicze smoki, czy ogromnym ołówkiem kreślącym niesamowite figury. Patyk to zabawka wszechczasów, wiernie służy praktycznie od niepamiętnych czasów dzieciakom na całym świecie. Patyk bardzo łatwo znaleźć, jest tworzywem naturalnym i jest zupełnie za darmo. Można zrobić z niego mnóstwo rzeczy, z ogromnych patyków lub małych patyczków, z suchych patyków znalezionych na ziemi lub ze świeżo ściętych zielonych gałęzi.

Bardzo dużo rzeczy można zrobić z samych patyków, a jeszcze więcej łącząc je z innymi prostymi materiałami. Jedną z takich zabawek jest proca. Zabawy procą większość z nas zna z własnego dzieciństwa.

CO JEST POTRZEBNE: 
  • Patyk w kształcie litery Y
  • Elastyczna szeroka guma
  • Nitka 
  • Igła 
  • Pompony

Patyk należy dokładnie oczyścić, możecie go także pomalować. Gumę najlepiej jest przywiązać lub przyszyć do patyka. Jeśli chcecie ją przyszyć to na każdym z końców gumy zróbcie pętelkę, która ciasno wchodziła będzie na ramiona procy. Pętelki należy dobrze obszyć. Przy pomocy procy możemy strzelać do siebie (pomponami) czy do celu lub czymś mocniejszym np. pestkami w puszki czy plastikowe butelki. 

ZABAWA TA ROZWIJA: 

motorykę małą, motorykę dużą, koordynację ruchową, wyobraźnię, wiarę we własne możliwości, koncentrację, cierpliwość.