Zrobienie karmnika dla ptaków to nie lada wyzwanie, to dość pracochłonna czynność, która skutecznie i wielostronnie może rozwijać dziecko. Drewniane deski możemy powąchać, mają też nową ciekawą fakturę, z kolei młotek czy śrubokręt jest chłodny. Dotykanie i wąchanie tych przedmiotów oczywiście wpływa na rozwój sensoryczny. Maluch może asystować, pomagać przy robieniu karmnika, co sprawia, iż czuje się ważny, potrzebny, wzmacnia to w nim poczucie własnej wartości i wiarę we własne możliwości. Oczywiście dziecko może poznać przedmioty, z którymi wcześniej nie miało styczności więc jego ciekawość świata, kreatywność i wyobraźnia szaleją. Dodatkowo przy tej “zabawie” wzmacniamy więź rodzic-dziecko.

Co jest potrzebne:
  • Jedna grubsza deska 2 metrowa,
  • Dwie cieńsze listewki 1 metrowe,
  • Gwoździe,
  • Młotek,
  • Ewentualnie piła.

W naszym przypadku było tak, iż grubszą deskę pocięliśmy na 40 cm odcinki, zbiliśmy z dwóch desek dół karmnika, z trzech desek górę. Boki dolnej deski zabezpieczyliśmy cieńszymi listewkami, tak aby przy silnym podmuchu wiatru z karmnika nie spadały nasiona. Dół z górą połączyliśmy przy pomocy czterech cienkich listewek mocowanych pionowo. Na koniec zrobiliśmy dłuższe nóżki tak, aby nasz karmnik mógł stać.  

ZABAWA TA ROZWIJA: 

motorykę małą, sensorykę, ciekawość świata, wyobraźnię, kreatywność, wzmacnia poczucie własnej wartości, wiarę we własne możliwości, umacnia relację rodzic-dziecko.