Jak sprawić aby nauka języka angielskiego była łatwa dla dziecka?

Obecnie język angielski jest przedmiotem obowiązkowym nie tylko w szkole, ale i w przedszkolu. Nikogo nie dziwi, że rodzice chcą oswoić dziecko z językiem obcym, więc czytają mu książki, oglądają razem bajki lub słuchają audiobooków po angielsku. Często rozmyślamy, czy zajęcia w placówce wystarczą, czy jednak warto dodatkowo kontynuować naukę czy też zabawę z językiem angielskim w domu.

Dzieci chłoną wiedzę w mig i potrafią nas niesamowicie zaskoczyć, jeżeli dobrze zadbamy o należyte warunki do przyswajania tej wiedzy. Warto jednak zamienić nudną naukę na świetną zabawę, zarówno w placówce, jak i w domu! Podczas zabawy dzieci uczą się w sposób nieświadomy. To dostarcza im wielu emocji, a uczucie radości po czasie miło spędzonym na jakiejś aktywności, sprawia, że chętniej do niej wracają.

Dobrze jeśli materiał jest usystematyzowany, gdzie zarówno nauczyciele, jak i rodzice czerpią z tych samych pomocy, wtedy rodzice mogą kontynuować zabawę w domu. Zdarza się, że nauczyciele korzystają z przypadkowych materiałów, wydrukowanych z różnych stron, kserowanych z różnych książek, co siłą rzeczy nie tworzy całości i są to po prostu ćwiczenia wyrwane z kontekstu. Problemem przy takim chaotycznym systemie korzystania z materiałów może być brak spójności oraz nieprzemyślana kolejność przekazywania wiedzy. Jednak jest na to sposób i naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Wydawnictwo Nowa Era, które stworzyło English Play Box.

Box z materiałami proponującymi zabawy z wykorzystaniem języka angielskiego, które mogą być prowadzone przez nauczyciela w placówce i kontynuowane przez rodziców w domu. English Play Box to kurs języka angielskiego przeznaczony dla dzieci od trzeciego do piątego roku życia, wyposażony w kompletny zestaw materiałów w wersji papierowej, online i cyfrowej. Przedszkolaki mają do dyspozycji książkę z ćwiczeniami do kolorowania i uzupełniania, a także wycinania i naklejania, jak również płytę CD z piosenkami i historyjkami. Specjalnie dla dzieci zostały przygotowane materiały cyfrowe w postaci aplikacji, czyli animowanych piosenek, gier i zabaw. Pomoce są wzbogacone o przewodnik dla rodziców pokazujący, jak bezpiecznie korzystać z dostępnych treści (dokładne informacje znajdziesz tu: www.englishplaybox.pl). 

Nauczyciele mają do dyspozycji pakiet materiałów, a także stronę internetową, na której zamieszczone jest kilkadziesiąt lekcji cyfrowych zawierających animacje, gry i zabawy językowe z wykorzystaniem tablicy, rzutnika lub telewizora. Nauczyciel może skorzystać również z książki, w której znajdują się szczegółowe scenariusze z informacją, jak dodatkowo i bezpiecznie wykorzystać lekcje cyfrowe w czasie zajęć.

Dodatkowo Nowa Era wspomaga metodycznie nauczycieli w trakcie całego roku szkolnego, co jest ogromną zaletą. Kurs English Play Box realizuje założenia podstawy programowej, a także jest dostosowany do potrzeb grupy i wyposażenia placówki, więc można z niego korzystać na wiele sposobów.

Oswajanie dziecka z językiem angielskim niesie ze sobą wiele korzyści, maluchy z łatwością zapoznają się z nowymi dla nich umiejętnościami. Poprzez zabawę z językiem, słuchanie historyjek, opowiadań, rozmów, śpiewanie piosenek, korzystanie z gier edukacyjnych i książeczek, powtarzanie wierszyków i rymowanek dzieci bardzo szybko przyswajają język. I właśnie takie aktywności proponuje im kurs English Play Box. Kurs łączy zabawę w przedszkolu, z zabawą w domu, ponieważ rodzice mogą korzystać z niego także w czasie choroby, urlopu czy po prostu wolnymi popołudniami. Dodatkowo świetnie porządkuje wiedzę, gdzie nauczyciel i rodzic mogą korzystać z tych samych materiałów. Wtedy rodzic ma pełną świadomość na jakim etapie nauki jest dziecko i co dokładnie teraz przyswaja.

Warto zainteresować się w jaki sposób są prowadzone zajęcia angielskiego w Twoim przedszkolu. Czy dzieci korzystają z przemyślanego i usystematyzowanego planu nauczania czy może z chaotycznie dobranych materiałów? Jest to bardzo istotne jeśli chcemy aby nauka angielskiego przez nasze dzieci przebiegała przyjemnie i była dla nich po prostu łatwa.

Więcej szczegółowych informacji o English Play Box znajdziecie na stronie www.englishplaybox.pl

Wpis powstał przy współpracy z marką Nowa Era.