Czarodziejskie zagadki

Czy wiecie, że rysowanie to nie tylko świetna zabawa? To bardzo rozwijające zajęcie, które nie wymaga ani większych nakładów finansowych, ani nawet wyszukanych rekwizytów. Dzięki rysowaniu dziecko rozwija swoją kreatywność, wyobraźnię, może poznać kolory i kształty, a przede wszystkim świetnie się bawi. W dziecięcych rysunkach możemy zobaczyć, jak nasze dziecko postrzega świat i co obecnie czuje. Rysowanie może być wspaniałym pomysłem na wspólne spędzanie czasu, a dodatkowo okazją do dobrej zabawy połączonej z rozwojem potrzebnych umiejętności.

CO JEST POTRZEBNE: 
  • ręcznik papierowy lub papier toaletowy
  • flamastry – my użyliśmy flamastrów marki BIC Kids
  • woda
  • naczynie

Do talerza/miski nalewamy niewielką ilość wody. Ręcznik lub papier składamy na pół, na jednej połowie rysujemy rysunek-zagadkę. Następnie próbujemy opisać go słowami, a osoby biorące udział w naszej zabawie mają za zadanie rozszyfrowanie zagadki. Jeśli odgadną, ręcznik delikatnie kładziemy na wodzie, a po chwili uczestnicy powinni zobaczyć ukryty w środku papieru obrazek.

ZABAWA TA ROZWIJA: 

motorykę małą, koordynację ręka–oko, wyobraźnię i kreatywność, trenuje pamięć, spostrzegawczość, skupienie i precyzję, a także myślenie przyczynowo-skutkowe.

 

Zabawa powstała przy współpracy z marką BIC.