10 zabaw przy których rodzic może….. poleżeć:

Zdarza się czasem tak, że jesteśmy zmęczeni, chorzy, mamy kiepski dzień, marzymy o chwili odpoczynku, a nasze dziecko potrzebuje kontaktu i naszej uwagi. Myślę, że powyższe zabawy zadbają o Wasz odpoczynek, a jednocześnie wypełnią dzieci uwagą i uśmiechem.

  • Start- stop dodać do katalogu

Dziecko swobodnie biega, a zadaniem rodzica jest powiedzieć “Stop” w najmniej oczekiwanym momencie. Po tym komunikacie dziecko powinno zatrzymać się i stanąć nieruchomo.  

  • Rodzinne spa

Do tej zabawy potrzebny będzie miód, banan, gąbeczka i ogórek. Na początku banana należy rozgnieść widelcem. Następnie dodajemy trochę miodu i dobrze mieszamy. Maseczkę możemy nakładać sobie nawzajem na twarz. Dodatkowo możecie puścić swoją ulubioną, relaksującą muzykę. Po nałożeniu maseczki, dobrze jeśli położycie się na podłodze, umieścicie ogórki na oczach i zaczniecie się relaksować spędzając czas na rozmowach.

  • Proszę, przynieś coś

Zabawa polega na tym, iż prosimy dziecko aby przyniosło nam coś: różowego, pluszowego, drewnianego, trójkątnego itp. czyli jakąś konkretną rzecz znajdującą się w domu. Po wykonaniu zadania najlepiej aby maluch zaniósł daną rzecz na miejsce, w ten sposób zaoszczędzimy sobie bałaganu. 

  • Wygibasy

Rodzic uderza grzechotką o rękę, wydając dźwięk. Jeśli nie mamy grzechotki możemy włączyć muzykę. W tym czasie dziecko biega, szaleje lub tańczy. Gdy rodzic przestaje grzechotać, wyłącza muzykę – dziecko zastyga bez ruchu. Maluch może zastygać w przeróżnych, dziwnych, śmiesznych pozycjach.

  • „Moje oczy widzą coś koloru…”

„Moje oczy widzą coś koloru … czerwonego”. Dziecko szuka rzeczy, którą widzimy i jest czerwona. Dodatkowo aby uatrakcyjnić zabawę maluch może dotykać odgadniętych przedmiotów. 

  • Lekarz

Rodzic jest pacjentem, bardzo, bardzo chory pacjentem, który nie może wstać z łóżka, ani nawet ruszyć ręką. Dziecko jest lekarzem. Maluch może robić nam zastrzyki, sprawdzać ciśnienie, zajrzeć do gardła, zbadać łokcie, kolana, złamaną rękę może owinąć bandażem, a nawet zrobić nam operację. Im dłużej jesteśmy chorzy, tym dłużej leżymy.

  • Salon kosmetyczny

Wręczamy dziecku kosmetyki, mówimy, że bardzo chcemy wyglądać wystrzałowo. Zadaniem malucha jest zrobić nam niesamowity i kolorowy makijaż. Oczywiście jeśli makijaż będzie Wam się podobał może maluch zrobi Wam tatuaż na brzuchu, plecach lub stopach?

  • Zabawa we fryzjera 

Gdy jesteśmy już pięknie umalowani to nadeszła pora na zajęcie się fryzurą. W ruch mogą iść grzebienie, szczotki, spinki, gumki i inne ozdoby do włosów. Dodatkowo jeśli chcecie przedłużyć tę zabawę możecie zaproponować dzieciom żel lub piankę do włosów. 

 

Mam nadzieję, że przy tych zabawach chociaż chwilę udało Wam się poleżeć 🙂